Bractwo

Bractwo świętej Zofii

W roku 1989, po 50 latach zawieszenia działalności, przy kościele św. Marka odrodziło się istniejące tu od 1410 roku Bractwo św. Zofii. Współcześnie swoja nazwę interpretuje w duchu teologii sapiencjalnej, oddając się pod patronat Wcielonej Mądrości Bożej (Hagia Sofia) Jezusa Chrystusa Króla wszechświata oraz Stolicy Mądrości – Matki Bożej. Św. Zofia z córkami Św. Zofia z córkami

Wychodząc naprzeciw współczesnym potrzebom Kościoła, Bractwo przyjęło za cel posługę Chrystusowi obecnemu w Liturgii i Jego spotkaniu z ludźmi poprzez wspomaganie kapłanów w ich przekazie wiary dokonywanym w sakramentach chrześcijańskiego wtajemniczenia. W praktyce oznacza to, że Bracia i Siostry angażują się m.in. w służbę liturgiczną i katechumenat.

Możliwość oprowadzania po Giedroycianum (gdzie są zebrane pamiątki związane z osobą bł. Michała Giedroycia i Bractwem) i po kościele św. Marka Ewangelisty istnieje niemal w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11.30.

Spotkania brackie:

  • Msza św. niedzielna o godz. 11.30.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdą czwartą sobotę miesiąca (w godz. nocnych) w kaplicy Wieczystej Adoracji Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
  • Kwartalne Wieczory Skupienia, którym przewodniczy kapelan Bractwa – ksiądz Stanisław Szczepaniec.
  • Święto patronalne – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata (w ostatnią niedzielę roku liturgicznego).

Kontakt z Bractwem

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń