4grudzień2022

II NIEDZIELA ADWENTU

W środę przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
W tym dniu Eucharystia o godz. 12. 30. będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł.  Edmunda Bojanowskiego, a także w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

W czwartek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek 8 grudnia przypada 41 rocznica utworzenia Papieskiej Akademii Teologicznej przekształconej później w Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji społeczność Uniwersytetu uczestniczyć będzie w naszym kościele w dziękczynnej Eucharystii o godz. 12. 30, po której nastąpi wręczenie nagród rektora.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12. 30. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł.  Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.
Błogosławionemu Zakrystianowi z naszego kościoła oddamy także cześć podczas Mszy św. o godz. 18.30.
Wieczorna Msza św. w piątek będzie sprawowana także w intencji świętej pamięci biskupa Wacława Świerzawskiego. Zwieńczy ona całodniowe sympozjum poświęcone postaci biskupa Wacława. Sesja naukowa będzie miała miejsce w auli Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Podzamcze 8. Szczegóły na plakacie.

Świece wigilijne są do nabycia w zakrystii. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Dziś obchodzony jest w Polsce dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na plakacie w przedsionku kościoła dostępny jest numer konta bankowego, na który można dokonywać wpłat, które zostaną przekazane potrzebującym przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. W tym roku pomoc trafi w  szczególny sposób na Ukrainę.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń