20listopad2022

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem niektórych wspólnot założonych przez byłego, wieloletniego rektora naszego kościoła – śp. biskupa Wacława Świerzawskiego. Są to m. in: Zgromadzenie Sióstr Jadwiżanek Wawelskich mających przy naszym kościele swój dom macierzysty oraz działające przy naszym kościele Bractwo św. Zofii.
Wszystkim członkom tych wspólnot dziękujemy za aktywne uczestnictwo w życiu naszego kościoła i życzymy obfitości Bożych łask w realizowaniu swych charyzmatów.

Dzisiaj o godz. 14.45 celebrować będziemy wraz z Siostrami Jadwiżankami uroczyste nieszpory.

W poniedziałek przypada wspomnienia Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

We wtorek wspominamy w liturgii św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej. Jej opiece wraz z naszą modlitwą powierzamy naszych organistów: pana profesora Wiesława Delimata oraz panią Joannę Brückner.

W czwartek przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana, i Towarzyszy.
W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12.30. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek Eucharystia o godz. 12.30 będzie celebrowana w intencji arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Roraty celebrować będziemy w naszym kościele w dni powszednie o  godz.  12.30.

Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w naszym kościele w trzecim tygodniu adwentu od wtorku do czwartku 13, 14 i 15 grudnia w ramach celebracji Eucharystii o godz. 12. 30. Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Andrzej Wójcik.

Sakrament namaszczenia chorych zostanie udzielony w piątek 16 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12.30.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń