13listopad2022

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Program wydarzeń związanych z tym dniem jest dostępny na plakacie w  przedsionku kościoła.
Do koszyków umieszczonych na bocznych ołtarzach można złożyć ofiarę na potrzeby organizacji wydarzeń Światowych Dni Ubogich, a także na rzecz inicjatyw charytatywnych w naszej archidiecezji.

We środę Msza św. o godz. 12.30 będzie sprawowana w intencji ks.  Konrada Caputy, misjonarza w Tanzanii.

W czwartek wspominamy w liturgii św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.
W tym dniu, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12.30, a  o  godz.  18.30 na spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i  Eucharystii.

W piątek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i  męczennicy. Po Mszy św. o godz. 12.30 odmówimy przed Najświętszym Sakramentem koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę wspominamy w liturgii św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

W najbliższą sobotę, w Wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, siostra Katarzyna – Jadwiżanka Wawelska – złoży swoje śluby wieczyste podczas Mszy św. celebrowanej w Katedrze Wawelskiej o godz. 16. 30. Dziękując Bogu i  samej Siostrze za dar konsekracji życzymy jej wierności oblubieńczej miłości aż do śmierci i prosimy o szczególną modlitwę w jej intencji.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń