5listopad2022

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

W poniedziałek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie sprawowana w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

We wtorek Msza św. o godz. 12. 30 będzie sprawowana w intencji ofiarodawców Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W środę obchodzimy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W czwartek wspominamy w liturgii św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
W tym dniu, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30 do 12. 20, a o godz. 18.30 na Msze świętą i katechezę w ramach przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek przypada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
W piątek 11 listopada obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Msze św. w naszym kościele będą celebrowane jak w dzień powszedni.
Na dzień 11 listopada przypadający w piątek Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił dla naszej archidiecezji dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od pokutnego charakteru dnia.

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem. Błogosławionego Zakrystiana z kościoła św. Marka uczcimy również podczas Eucharystii o godz. 18.30.

W sobotę wspominamy w liturgii św. Jozafata, biskupa i męczennika

Za tydzień w niedzielę obchodzimy po raz szósty Światowy Dzień Ubogich. Program wydarzeń związanych z tym dniem jest dostępny na plakacie w  przedsionku kościoła.
W najbliższą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do skarbon na potrzeby organizacji wydarzeń Światowych Dni Ubogich, a także na rzecz inicjatyw charytatywnych w naszej archidiecezji.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń