30październik2022

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

We wtorek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będziemy w tym dniu celebrować w porządku niedzielnym.

W środę przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. o godz. 12. 30 będzie sprawowana w intencji zmarłych, za których będziemy modlić się w naszym kościele w ramach listopadowych wypominków.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do 12. 20, a o godz. 18.30 na spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i  Eucharystii.

W piątek wspominamy w liturgii św. Karola Boromeusza.
W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji dobrodziejów naszego kościoła. Po Mszy świętej uczcimy przed Najświętszym Sakramentem Najświętsze Serce Jezusa.

W sobotę po Mszy św. o godz. 12. 30 uczcimy przed Najświętszym Sakramentem Niepokalane Serce Maryi.

Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii. Wypowiadając przed Bogiem imiona naszych bliskich zmarłych będziemy modlić się w ich intencji przez cały listopad w każdy dzień powszedni przed Mszą św. o godz. 12. 30.

Do naszej modlitwy za zmarłych możemy dołączyć ofiarowanie za nich odpustu zupełnego. W dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można go zyskać przez nawiedzenie kościoła połączone z modlitwą „Ojcze nasz” i „Wierzę”. Odpust zupełny ofiarowany za zmarłych można zyskać również przez cały miesiąc listopad poprzez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Odpusty te można zyskać jeden raz w ciągu dnia. Ponadto koniecznymi warunkami uzyskania odpustu zupełnego jest stan łaski uświęcającej i  przystąpienie do Komunii św., a  także brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, oraz odmówienie modlitwy w intencji tych spraw, za które modli się Ojciec Święty.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń