8październik2022

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W czwartek wspominamy w liturgii bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
W tym dniu, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o  godz. 12.30, a o godz. 18.30 na spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i  Eucharystii.

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w  intencji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem. Błogosławionego Zakrystiana z kościoła św.  Marka uczcimy również podczas Eucharystii o godz. 18.30. Po Mszy św. będzie można otrzymać indywidualne błogosławieństwo jego relikwiami.

W sobotę przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

Październikowe nabożeństwa różańcowe celebrujemy w  naszym kościele w każdy dzień powszedni o godz. 12.00, a  w  niedziele o godz. 14.45.

Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy w całej Polsce XXII Dzień Papieski. Przy kościołach i w miejscach publicznych zostanie przeprowadzona kwesta na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która co roku obejmuje swoją opieką blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i  małych miejscowości całej Polski, pomagając im w dalszej edukacji.

Zbliża się miesiąc listopad, w którym szczególnie będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. W zakrystii można składać ich zapisane imiona, które w  ramach wypominków będziemy przedstawiać Bogu we wspólnej modlitwie.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń