24wrzesień2022

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

W środę przypada wspomnienie św. Wacława, męczennika. Jest to patron Katedry Wawelskiej i tam obchodzona jest Uroczystość.
Pamiętajmy w modlitwie o biskupie pomocniczym naszej archidiecezji: Damianie Muskusie, który we środę obchodzi jedenastą rocznicę swoich święceń biskupich.

W czwartek przypada święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i  Rafała.
W tym dniu, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do 12. 20.
O godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i  Eucharystii.

W piątek wspominamy w liturgii św. Hieronima, kapłana i  doktora Kościoła.

W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

Październikowe nabożeństwa różańcowe będziemy celebrować w  naszym kościele w każdy dzień powszedni o  godz. 12.00 oraz w niedziele o  godz. 14.45.

LIST ARCYBISKUPA

Ukochani Archidiecezjanie!

Nadzwyczajne okoliczności obecnego czasu sprawiają, że zbliżający się miesiąc październik, jako poświęcony szczególnie czci Najświętszej Maryi Panny poprzez odmawianie Różańca Świętego, powinien stać się okazją do noszenia w sercu i powierzania Dobremu Bogu wyjątkowych intencji. Jedną z nich jest błaganie o dar sprawiedliwego pokoju dla umęczonych wojenną napaścią ze strony Federacji Rosyjskiej naszych Braci Ukraińców. Inną jest pragnienie, by w obecnych trudnych czasach modlić się w intencjach naszej Ojczyzny, aby jej teraźniejszość i przyszłość były budowane w duchu miłości i prawdy oraz w zatroskaniu o to dobro wspólne, któremu na imię jest Polska.

Dlatego bardzo proszę, by w każdym kościele i kaplicy Archidiecezji Krakowskiej przy licznym udziale wiernych pierwszy z „dziesiątków” koronki różańcowej był ofiarowany w intencji pokoju na Ukrainie, a drugi za Najdroższą Ojczyznę.

Wszystkim Wam, Drodzy Siostry i Bracia, z serca błogosławię

Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kraków, 24 września 2022 roku

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń