5grudzień2021

II Niedziela Adwentu

W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Mikołaja, biskupa

We wtorek przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
W tym dniu Eucharystia o godz. 12. 30. będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego, a także w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to patronalna uroczystość Sióstr Służebniczek Dębickich, które posługują w naszym kościele oraz w pobliskim Domu Księży. Dziękując za ich ofiarność życzymy nowych powołań do Zgromadzenia oraz potrzebnych Bożych łask w realizacji charyzmatu.

W środę 8 grudnia przypada 40 rocznica utworzenia Papieskiej Akademii Teologicznej przekształconej później w Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji społeczność Uniwersytetu uczestniczyć będzie w naszym kościele w dziękczynnej Eucharystii o godz. 12. 30, której przewodniczył będzie kardynał Kazimierz Nycz.

Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w naszym kościele w trzecim tygodniu adwentu, od wtorku do czwartku 14, 15 i 16 grudnia w ramach celebracji Eucharystii o godz. 12. 30. Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Andrzej Wójcik. Sakrament namaszczenia chorych zostanie udzielony w piątek 17 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12. 30.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12. 30. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.
Błogosławionemu Zakrystianowi z naszego kościoła oddamy także cześć podczas Mszy św. o godz. 18.30.

Pobłogosławione opłatki i świece wigilijne są do nabycia w zakrystii. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Dziś obchodzony jest w Polsce dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na plakacie w przedsionku kościoła dostępny jest numer konta bankowego, na który można dokonywać wpłat, które zostaną przekazane potrzebującym przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń