28listopad2021

I Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczynamy Adwent. Roraty celebrować będziemy w naszym kościele w dni powszednie o godz. 12. 30.

We wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja, apostoła.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12. 30.
W czwartek godz. 18.30 zapraszamy na Eucharystię w ramach której będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia do katechumenatu. Eucharystii i obrzędowi przewodniczył będzie biskup Robert Chrząszcz. Prosimy o modlitwę za te osoby, które w naszym kościele postanawiają wejść na drogę wtajemniczenia i przygotowania do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek wspominamy w liturgii św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie sprawowana w intencji ofiarodawców naszego kościoła. Po niej przed Najświętszym Sakramentem uczcimy Najświętsze Serce Jezusowe.

W sobotę przypada wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

W sobotę po Mszy św. o godz. 12. 30 uczcimy przed Najświętszym Sakramentem Niepokalane Serce Maryi.

Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w naszym kościele w trzecim tygodniu adwentu od wtorku do czwartku 14, 15 i 16 grudnia w ramach celebracji Eucharystii o godz. 12. 30. Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Andrzej Wójcik.
Sakrament namaszczenia chorych zostanie udzielony w piątek 17 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12. 30.

Dwadzieścia lat temu pani Joanna Brückner rozpoczęła posługę organisty w naszym kościele. Dziękując pani Joannie za lata posługi i uczestniczenia w życiu kościoła św. Marka prosimy dla niej o wszelkie potrzebne Boże łaski.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń