21listopad2021

XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem niektórych wspólnot założonych przez byłego, wieloletniego rektora naszego kościoła – śp. biskupa Wacława Świerzawskiego. Są to m. in: Zgromadzenie Sióstr Jadwiżanek Wawelskich mających przy naszym kościele swój dom macierzysty oraz działające przy naszym kościele Bractwo św. Zofii.
Wszystkim członkom tych wspólnot dziękujemy za aktywne uczestnictwo w życiu naszego kościoła i życzymy obfitości Bożych łask w realizowaniu swych charyzmatów.

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Jej opiece wraz z naszą modlitwą powierzamy naszych organistów: pana profesora Wiesława Delimata oraz panią Joannę Brückner.

W środę przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana, i Towarzyszy.

W czwartek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12. 30. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Roraty celebrować będziemy w naszym kościele w dni powszednie o godz. 12. 30.

Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w naszym kościele w trzecim tygodniu adwentu od wtorku do czwartku 14, 15 i 16 grudnia w ramach celebracji Eucharystii o godz. 12. 30. Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Andrzej Wójcik.
Sakrament namaszczenia chorych zostanie udzielony w piątek 17 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12. 30.

W sobotę o godz. 15.00 będzie w naszym kościele celebrowana dziękczynna Eucharystia z okazji jubileuszów pierwszych ślubów zakonnych trzech sióstr Jadwiżanek Wawelskich: 25 lecie siostry Anny i siostry Marzeny oraz 35 lecie siostry Adelajdy. Dziękujemy Siostrom za ich oddanie Chrystusowi Obecnemu i prosimy o wszelkie potrzebne dla nich łaski.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń