10październik2021

XXVIII Niedziela Zwykła

W środę wspominamy w liturgii bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
W tym dniu Msza św. o godz. 12. 30 będzie sprawowana w intencji ks. Konrada Caputy, misjonarza w Tanzanii

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do 12. 20, a o godz. 18.30 na spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W sobotę wspominamy w liturgii św. Jadwigę Śląską.

Październikowe nabożeństwa różańcowe celebrujemy w naszym kościele w każdy dzień powszedni o godz. 12.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza w piątek, 15 października 2021 r., do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Jest to Dzień, kiedy otaczamy modlitwą Rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami.
O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna za dar życia połączona z zawierzeniem zmarłych dzieci Bożemu Miłosierdziu. Organizatorzy proszą o przyniesienie karty z zapisanym imieniem dziecka (może to być imię symboliczne) i imionami Rodziców. Dzieci będą wpisane do Księgi Dzieci Utraconych. Rodzice otrzymają świece, które zostaną w czasie odmawiania Aktu zapalone od paschału.

Zbliża się miesiąc listopad, w którym szczególnie będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. W zakrystii można składać ich zapisane imiona, które w ramach wypominków będziemy przedstawiać Bogu we wspólnej modlitwie.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń