19wrzesień2021

XXV Niedziela Zwykła

W poniedziałek wspominamy w liturgii świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana oraz Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

We wtorek obchodzimy święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

W czwartek przypada wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.
W tym dniu, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30 od 12.20.
W czwartek wieczorem zapraszamy na spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii. O godz. 18.30 Msza święta z krótką homilią, a po niej dwudziestominutowa katecheza.

Od kilku dni trwa w krakowskich parafiach peregrynacja relikwii bł. Michaela McGivney’a, założyciela Rycerzy Kolumba, największej na świecie katolickiej organizacji o charakterze charytatywnym.
Do kościoła św. Marka relikwie zostaną przywiezione w piątek 24 września. O godzinie18.00 nastąpi uroczyste powitanie relikwii, modlitwa różańcowa, a następnie o godzinie 18.30 sprawowana będzie Eucharystia. Po Mszy św. będzie miała miejsce modlitwa przy relikwiach Błogosławionego do godziny 21.00. Organizatorami wydarzenia są Bracia Uniwersyteckiej Rady Rycerzy Kolumba Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, którzy serdecznie wszystkich zapraszają do wspólnej modlitwy. Rycerskim tematem dnia będzie: „gotowość na śmierć” . Intencja modlitwy różańcowej (część bolesna różańca): „Przebłaganie za znieważenie i profanację kościołów oraz świętych symboli wiary”.

W sobotę Eucharystia godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń