13czerwiec2021

XI Niedziela Zwykła

W poniedziałek wspominamy w liturgii bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W środę Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji ks. Konrada Caputy, misjonarza w Tanzanii

W czwartek przypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Msza św. o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji zmarłych dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30 do 12. 20.

W dniu dzisiejszym przypada rocznica beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek i patrona wiernych świeckich. Wszystkie wspólnoty Służebniczek rozpoczynają dzisiaj szczególny czas świętowania z racji przypadającej 7 sierpnia bieżącego roku 150. Rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego. Siostry Służebniczki zapraszają serdecznie do włączenia się w inicjatywy, które będą podejmowane w tym czasie – od dzisiaj aż do dnia 13 czerwca 2022 r – i dziękują za duchową łączność w dziękczynieniu Bogu za dar beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego, prosząc jednocześnie o modlitwę o Jego kanonizację oraz o dar nowych powołań do Zgromadzenia.

Od dnia 20 czerwca czyli od przyszłej niedzieli nie będzie obowiązywać w Archidiecezji Krakowskiej dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń