9listopad2020

XXXII Niedziela Zwykła

W poniedziałek obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

We wtorek wspominamy w liturgii św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W środę przypada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to także nasze Narodowe święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Msze św. w naszym kościele będą celebrowane jak w dzień powszedni.

W czwartek wspominamy w liturgii św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12.30.
Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.

W piątek przypada wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
Podczas Eucharystii o godz. 12. 30 modlić się będziemy o kanonizację bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach jego czcicieli.

Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektrokardiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze). Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń