5październik2020

XXVII Niedziela Zwykła

W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Faustynę Kowalską, dziewicę.

W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Eucharystia o godz. 12.30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.
Podczas Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji zmarłego przed trzema laty biskupa Wacława Świerzawskiego, wieloletniego rektora naszego kościoła i założyciela Zgromadzenia Sióstr Jadwiżanek Wawelskich.

W czwartek Eucharystia o godz. 12.30 będzie celebrowana w intencji dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30.
Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek obchodzimy wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
W tym dniu Eucharystia o godz. 12.30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.
O godz. 18.30 celebrować będziemy Eucharystię z homilią poświęconą bł. Michałowi, który uczy nas pomnażania talentów. Po Eucharystii w litanii do Błogosławionego Michała Giedroycia prosić będziemy szczególnie o dar codziennego trwania w Bożej obecności.

Zbliża się miesiąc listopad, w którym szczególnie będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. W zakrystii można składać ich zapisane imiona, które w ramach wypominków będziemy przedstawiać Bogu we wspólnej modlitwie.

Nabożeństwa różańcowe celebrujemy w październiku w dni powszednie o godz. 12.00; w niedziele o godz. 15.00.

Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy w całej Polsce XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus. Zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która co roku obejmuje swoją opieką blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski, pomagając im w dalszej edukacji.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń