7czerwiec2020

X Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Jadwigę, królową, szczególną dobrodziejkę i patronkę Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji jego ofiarodawców.

W Katedrze Wawelskiej o godz. 17.00 będą celebrowane nieszpory ku czci św. Jadwigi Królowej. Po nich, o godz. 17.30, wspólnota Uniwersytetu Papieskiego, uczestniczyć będzie w uroczystej Eucharystii.

Św. Królowa Jadwiga jest patronką Sióstr św. Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego (Jadwiżanek Wawelskich), które przy naszym kościele mają swój dom macierzysty. Siostry Jadwiżanki prowadzą w Ośrodku Katechumenalnym przy naszym kościele przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Dziękując Siostrom za ich trud, prosimy przez wstawiennictwo św. Królowej Jadwigi o potrzebne dla nich łaski oraz o powołania do Zgromadzenia.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze święte będą w tym dniu celebrowanego w naszym kościele w porządku niedzielnym.

W piątek przypada wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika oraz towarzyszy.
W tym dniu Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem. Po Mszy św. o godz. 18. 30 modlić się będzie litanią do bł. Michała Giedroycia.

W sobotę wspominamy w liturgii św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń