10maj2020

V Niedziela Wielkanocna

W środę obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

W czwartek obchodzimy święto św. Macieja, Apostoła.
W tym dniu, jak co tydzień, zapraszamy o 11.30 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.
W czwartek o 18. 30 zapraszamy na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W sobotę obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

W sobotę podczas Eucharystii o godz. 18.30 – sprawowanej jako Msza św. niedzielna – kolejnych dwoje wybranych katechumenów przyjmie w naszym kościele sakramenty chrztu, bierzmowania i Pierwszej Komunii św. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii.
Arcybiskup Marek Jędraszewski, polecając ogłosić tę inicjatywę wszystkim wiernym Archidiecezji Krakowskiej, zachęca do podjęcia modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania epidemii.

Zbliża się 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Plan transmisji związanych z nią wydarzeń można odnaleźć na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń