4maj2020

IV Niedziela Wielkanocna

W poniedziałek obchodzimy święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa.
Poniedziałek 4 maja jest także dniem 535 rocznicy śmierci bł. Michała Giedroycia, którego grób i relikwie znajdują się w naszym kościele. Po Mszy św. o godz. 18. 30 uczcimy relikwie Błogosławionego zakrystiana kościoła św. Marka i będziemy przez jego wstawiennictwo prosić Boga w naszych potrzebach.

We wtorek wspominamy w liturgii św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

W środę obchodzimy święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12. 30.
W tym dniu Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.
W czwartek o 18. 30 zapraszamy na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
Podczas Mszy św. o godz. 12. 30 modlić się będziemy w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.
Modlić się będziemy także w intencji dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W sobotę podczas Eucharystii o godz. 18.30 – sprawowanej jako Msza św. niedzielna – kolejnych dwoje wybranych katechumenów przyjmie w naszym kościele sakramenty chrztu, bierzmowania i Pierwszej Komunii św. Prosimy o modlitwę w ich intencji.

W komunikacie z posiedzenia Rady Stałej KEP biskupi m. in. zachęcają do uczestnictwa w Eucharystii i przystępowania do sakramentu pokuty z zachowaniem zasad sanitarnych. Piszą m. in. „Wyrażamy wdzięczność środkom społecznego przekazu i parafiom za transmisje liturgii w telewizji, radiu i internecie. Nie powinno to jednak osłabić naszej woli do przystępowania do sakramentów świętych w naszych kościołach. Ci, którzy – z powodu wprowadzonych limitów – nie mają takiej możliwości w niedzielę, mogą uczestniczyć w Mszach św. w świątyniach w inne dni tygodnia. Przywołujemy w tym miejscu słowa Ojca Świętego Franciszka, który przestrzegł przed niebezpieczeństwem ograniczania praktykowania wiary wyłącznie do wymiaru wirtualnego”.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń