9grudzień2019

II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Dzisiejsza uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest patronalnym świętem Sióstr Służebniczek Dębickich, które posługują w naszym kościele oraz w pobliskim Domu Księży. Dziękując za ich ofiarność życzymy nowych powołań do Zgromadzenia oraz potrzebnych Bożych łask w realizacji charyzmatu.

Adwentowe Rekolekcje Akademickie poprowadzi w naszym kościele ks. Krzysztof Porosło od dzisiejszej niedzieli do najbliższego wtorku. Dzisiaj Msza św. z homilią rozpocznie się o godz. 19.00. W poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie.

Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w naszym kościele również od najbliższego wtorku do czwartku w ramach celebracji Eucharystii o godz. 12. 30. Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Andrzej Wójcik.
Sakrament namaszczenia chorych zostanie udzielony w piątek 13 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12. 30.

W środę Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji ks. Konrada Caputy, misjonarza w Tanzanii.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do 12. 20.
W tym dniu o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. i katechezę w ramach przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek wspominamy w liturgii św. Łucję, dziewicę i męczennicę.
W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.
Po Mszy św. o godz. 18. 30 mdlić się będziemy litanią do bł. Michała Giedroycia prosząc go o wstawiennictwo w naszych potrzebach. Homilia podczas Eucharystii o godz. 18. 30 będzie poświęcona chrześcijańskiej nadziei, którą żył bł. Michał Giedroyć.

W sobotę przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana.

Opłatki i świece wigilijne są do nabycia w zakrystii. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń