2grudzień2019

I Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczynamy Adwent. Roraty celebrować będziemy w naszym kościele w dni powszednie o godz. 12. 30.

We wtorek wspominamy w liturgii św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do 12. 20.
W czwartek podczas Eucharystii o godz. 18. 30 przeżywać będziemy obrzęd przyjęcia do katechumenatu osób dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu chrztu. Celebracji będzie przewodniczył bp Janusz Mastalski. Prosimy o modlitwę w intencji tych, którzy pragną wejść do wspólnoty Kościoła oraz w intencji wszystkich, którzy im na tej drodze towarzyszą.

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji dobrodziejów naszego kościoła. Po niej uczcimy przed Najświętszym Sakramentem Najświętsze Serce Jezusa.

W sobotę wspominamy w liturgii św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
W tym dniu Eucharystia o godz. 12. 30 będzie sprawowana w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.
Po Mszy św. uczcimy przed Najświętszym Sakramentem Niepokalane Serce Maryi.

Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to patronalna uroczystość Sióstr Służebniczek Dębickich, które posługują w naszym kościele oraz w pobliskim Domu Księży. Dziękując za ich ofiarność życzymy nowych powołań do Zgromadzenia oraz potrzebnych Bożych łask w realizacji charyzmatu.

Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w naszym kościele w drugim tygodniu adwentu od wtorku do czwartku 10, 11 i 12 grudnia w ramach celebracji Eucharystii o godz. 12. 30. Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Andrzej Wójcik.
Sakrament namaszczenia chorych zostanie udzielony w piątek 13 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12. 30.

Opłatki i świece wigilijne są do nabycia w zakrystii. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń