24listopad2019

XXXIV Niedziela Zwykła – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem niektórych wspólnot założonych przez zmarłego przed dwoma laty biskupa Wacława Świerzawskiego. Są to m. in: Zgromadzenie Sióstr Jadwiżanek Wawelskich mających przy naszym kościele swój dom macierzysty oraz działające przy naszym kościele Bractwo św. Zofii.
Wszystkim członkom tych wspólnot dziękujemy za aktywne uczestnictwo w życiu naszego kościoła i życzymy obfitości Bożych łask w realizowaniu swych charyzmatów.

Dziś o godzinie 14.45 siostry Jadwiżanki modlić się będą w naszym kościele nieszporami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dzielenia się radością z faktu, iż wczoraj na Wawelu dwie z nich złożyły swoje śluby wieczyste.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12. 30.
Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego

W sobotę obchodzimy święto św. Andrzeja, Apostoła.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Roraty celebrować będziemy w naszym kościele w dni powszednie o godz. 12. 30.

Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w naszym kościele w drugim tygodniu adwentu od wtorku do czwartku 10, 11 i 12 grudnia w ramach celebracji Eucharystii o godz. 12. 30. Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Andrzej Wójcik.
Sakrament namaszczenia chorych zostanie udzielony w piątek 13 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12. 30.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń