18listopad2019

XXXIII Niedziela Zwykła

W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

We wtorek wspominamy w liturgii bł. Salomeę, zakonnicę.

W środę przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

W czwartek obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
W tym dniu, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30.
W czwartek zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek wspominamy w liturgii św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej.

W najbliższą sobotę i niedzielę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach obchodzona będzie trzecia rocznica jubileuszowego aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Program i szczegóły uroczystości można odnaleźć na plakacie w przedsionku kościoła.

W najbliższą sobotę, w Wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, dwie siostry Jadwiżanki, Wioletta i Monika, złożą swoje śluby wieczyste podczas Mszy św. celebrowanej w Katedrze Wawelskiej o godz. 16. 30. Dziękując Bogu i samym Siostrom za dar ich konsekracji życzymy im wierności oblubieńczej miłości aż do śmierci i prosimy o szczególną modlitwę w ich intencji.

Zgodnie z prośbą Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego jest dzisiaj organizowana zbiórka dla potrzebujących z okazji Światowego Dnia Ubogich. Do koszyków na bocznych ołtarzach można złożyć ofiarę, która będzie przeznaczona na potrzeby ubogich.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń