27październik2019

XXX Niedziela Zwykła – Rocznica poświęcenia kościoła

Dziś szczególnie dziękujemy Bogu za nasz Kościół św. Marka. Przez ponad siedem wieków jest on miejscem i świadkiem wielkich dzieł Bożej łaski w sercach ludzi. Dziękujemy za wszystkich, którzy tu pozostawili dziedzictwo swojej wiary.

W poniedziałek obchodzimy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30.
W czwartek zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będę celebrowanego w porządku niedzielnym.
W najbliższy piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspominamy wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny). Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji wszystkich zmarłych polecanych Bogu w naszym kościele w ramach wypominków.
Po Mszy św. o godz. 12. 30 uczcimy przed Najświętszym Sakramentem Niepokalane Serce Maryi.

Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii. Wypowiadając przed Bogiem imiona naszych bliskich zmarłych będziemy modlić się w ich intencji przez cały listopad w każdy dzień powszedni przed Mszą św. o godz. 12. 30.

Do naszej modlitwy za zmarłych możemy dołączyć ofiarowanie za nich odpustu zupełnego. W dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można go zyskać przez nawiedzenie kościoła połączone z modlitwą „Ojcze nasz” i „Wierzę”. Odpust zupełny ofiarowany za zmarłych można zyskać również każdego dnia, do 8 listopada włącznie, poprzez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Odpusty te można zyskać jeden raz w ciągu dnia. Ponadto koniecznymi warunkami uzyskania odpustu zupełnego jest stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii św., a także brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, oraz odmówienie modlitwy w intencji tych spraw, za które modli się Ojciec Święty.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń