7październik2019

XXVII Niedziela Zwykła

Dziś po Mszy św. kwestować będzie s. Antonia Tarnowska, Służebniczka Dębicka, pracująca od 14 lat w Witebsku na Białorusi. Siostry Służebniczki prowadzą tam świetlicę dla dzieci, odwiedzają chorych i prowadzą grupy przy Parafii. Sama Siostra Antonia zajmuje się przede wszystkim chorymi. Przed końcowym błogosławieństwem powie kilka słów o pracy Sióstr Służebniczek na Białorusi.

W poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.
Podczas Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji zmarłego przed dwoma laty biskupa Wacława Świerzawskiego, wieloletniego rektora naszego kościoła i założyciela Zgromadzenia Sióstr Jadwiżanek Wawelskich.

We wtorek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W środę obchodzimy święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji ks. Konrada Caputy, misjonarza w Tanzanii.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30.
Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

Rok 1420 jest przyjmowany jako czas narodzin bł. Michała Giedroycia. Serdecznie zapraszamy na comiesięczne drugopiątkowe spotkania, przygotowujące nas do sześćsetnej rocznicy urodzin Błogosławionego Zakrystiana z kościoła św. Marka w Krakowie.
W piątek 11 października Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.
O godz. 18.30 celebrować będziemy Eucharystię z homilią poświęconą przyjaźni i współpracy Świętych. Po Eucharystii w litanii do Błogosławionego Michała Giedroycia prosić będziemy szczególnie o dar współpracy i przyjaźni uczniów Chrystusa.

Zbliża się miesiąc listopad, w którym szczególnie będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. W zakrystii można składać ich zapisane imiona, które w ramach wypominków będziemy przedstawiać Bogu we wspólnej modlitwie.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń