11sierpień2019

XIX Niedziela Zwykła

W poniedziałek o godz. 11.00 pod tablicą pamiątkową przy ul. św. Marka 8 odbędzie się uroczystość z okazji 75 rocznicy aresztowania i zamordowania przez Gestapo Jadwigi i Zygmunta Karłowskich. Było to małżeństwo zasłużone dla Armii Krajowej. Prowadzona przez nich apteka „Pod Gwiazdą” była centralnym punktem zaopatrzenia sanitarnego Okręgu Krakowskiego AK. Zorganizowali na terenie Małopolski wiele dziesiątków punktów sanitarnych AK, prowadzili dla nich szkolenie i zapewniali zaopatrzenie w lekarstwa i narzędzia chirurgiczne. Karłowscy organizowali także miejsca na tajne zebrania, prowadzili szkolenia w podchorążówce, organizowali noclegi zakonspirowanych i ukrywających się ludzi (w tym skoczków), organizowali ukrywanie rannych poza Krakowem oraz pomagali w przerzucaniu kurierów. W aptece zlokalizowana była skrzynka kontaktowa dla Komendy AK. Mimo tortur podczas przesłuchań, nie wydali nikogo. W imieniu Instytutu Pamięci Narodowej zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystości. Przed jutrzejszą uroczystością będzie w ich intencji sprawowana w naszym kościele Eucharystia o godz. 10. 00.

We wtorek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

W środę wspominamy w liturgii św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika. Msza św. o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji ks. Konrada Caputy, misjonarza w Tanzanii.

W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to patronalna uroczystość Parafii Mariackiej, na terenie której znajduje się nasz kościół. W Bazylice Mariackiej uroczystej Eucharystii o godz. 18.30. przewodniczył będzie Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski.
W tym dniu Msze święte będą celebrowane w naszym kościele w wakacyjnym porządku niedzielnym.

W piątek po Mszy świętej o godz. 12. 30 modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem koronką do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę obchodzimy święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej.
W naszym kościele Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji zmarłych dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń