4sierpień2019

XVIII Niedziela Zwykła

W wtorek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

W środę wspominamy w liturgii bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, które pracują w naszym kościele i w znajdującym się obok niego Domu Księży. Dziękując Siostrom Służebniczkom za ich oddaną posługę, pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwie w intencji powołań do Zgromadzenia oraz potrzebnych dla niego łask.
W środę Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Edmunda oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

W czwartek przypada wspomnienie św. Dominika, kapłana.
W tym dniu, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Eucharystii o godz. 12. 30, która będzie celebrowana w intencji dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W piątek obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
W tym dniu Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

W sobotę przypada święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

12 sierpnia w poniedziałek o godz. 11.00 pod tablicą pamiątkową przy ul. św. Marka 8 odbędzie się uroczystość z okazji 75 rocznicy aresztowania i zamordowania przez Gestapo Jadwigi i Zygmunta Karłowskich. Było to małżeństwo zasłużone dla Armii Krajowej. Prowadzona przez nich apteka „Pod Gwiazdą” była centralnym punktem zaopatrzenia sanitarnego Okręgu Krakowskiego AK. Zorganizowali na terenie Małopolski wiele dziesiątków punktów sanitarnych AK, prowadzili dla nich szkolenie i zapewniali zaopatrzenie w lekarstwa i narzędzia chirurgiczne. Karłowscy organizowali także miejsca na tajne zebrania, prowadzili szkolenia w podchorążówce, organizowali noclegi zakonspirowanych i ukrywających się ludzi (w tym skoczków), organizowali ukrywanie rannych poza Krakowem oraz pomagali w przerzucaniu kurierów. W aptece zlokalizowana była skrzynka kontaktowa dla Komendy AK. Mimo tortur podczas przesłuchań, nie wydali nikogo. W imieniu Instytutu Pamięci Narodowej zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystości.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń