9czerwiec2019

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dziś na Placu Franciszkańskim naprzeciwko Okna Papieskiego od godz. 12.00 do wieczora odbędzie się integracyjny piknik Kliki – Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół, które kwestować będzie na budowę Domu dla Osób Niepełnosprawnych. Szczegóły na plakacie.

W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

We wtorek wspominamy w liturgii św. Barnabę, apostoła.

W środę przypada wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, kapłana, i Towarzyszy.

W czwartek obchodzimy święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy od 11.30 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek wspominamy w liturgii bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W najbliższy piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem. Również podczas Eucharystii o godz. 18.30 prosić będziemy o szczególne wstawiennictwo bł. Michała Giedroycia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się w Krakowie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem Brońmy rodziny! Marsz wyruszy z Placu Matejki o godz. 10.00 i przejdzie ulicą Floriańską, przez Rynek, ulicami Grodzką, Franciszkańską, Straszewskiego, Piłsudskiego i Aleją 3 Maja. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym w Parku Jordana. Zachęcamy do wzięcia udziału w Marszu i w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Przy wejściu do kaplicy Giedroycianum umieszczone są czasopisma i inne pamiątki związane z bł. Michałem Giedoroyciem, które można zabrać za dobrowolną ofiarą.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń