1czerwiec2019

Wniebowstąpienie Pańskie

W poniedziałek wspominamy w liturgii świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy od 11.30 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W najbliższy piątek, w ramach czuwania przed dniem dziękczynienia za beatyfikację bł. Michała Giedroycia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 oraz o godz. 20.00 na koncert poetycki Marcina Stycznia zatytułowany Cierpliwy aż do śmierci.

W sobotę przypada wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Jest to Patronka Sióstr św. Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego (Jadwiżanek Wawelskich), które przy naszym kościele mają swój dom macierzysty. Siostry Jadwiżanki prowadzą w Ośrodku Katechumenalnym przy naszym kościele przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Dziękując Siostrom za ich trud, prosimy przez wstawiennictwo św. Królowej Jadwigi o potrzebne dla nich łaski oraz o liczne i święte powołania do Zgromadzenia.

W sobotę 8 czerwca o godz. 11. 00 w Bazylice Mariackiej celebrowana będzie uroczysta Eucharystia dziękczynna za beatyfikację Michała Giedroycia, którego grób i relikwie znajdują się w naszym kościele. Mszy świętej z udziałem biskupów polskich i litewskich przewodniczył będzie kardynał Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej Uroczystości. W związku z tym, że będziemy wtedy w Bazylice Mariackiej, nie będzie w tym dniu w naszym kościele Mszy św. o godz. 12. 30. W najbliższą sobotę nasz kościół będzie otwarty dla przybywających do grobu bł. Michała pielgrzymów od godz. 8.00 do godz. 20.00.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń