19maj2019

V Niedziela Wielkanocna

Dziś przypada wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana. Kościół Ojców Bernardynów przy ul. Bernardyńskiej przeżywa dzień uroczystości odpustowej.

W dniu dzisiejszym Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji o godz. 16.00 w kościele Sióstr Felicjanek przy ul. Smoleńsk 6 arcybiskup Marek Jędraszewski będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii. Polskie Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka powstało w 1999 r. w Krakowie. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy od 11.30 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

Prezydent Miasta Krakowa przypomina o możliwości zgłaszania propozycji projektów do Budżetu Obywatelskiego. Dotychczas zrealizowano niemal 340 projektów o charakterze zarówno dzielnicowym jak i ogólnomiejskim. Możliwa tematyka projektów jest różnorodna, m. in. zieleń miejska, kultura, sport, edukacja, komunikacja, infrastruktura czy przyroda. Tegoroczna kwota jest ponad trzykrotnie większa niż w poprzednich edycjach. Projekty można składać przez cały maj. Informacje na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń