5maj2019

III Niedziela Wielkanocna

W poniedziałek obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

We wtorek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

W środę przypada uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
W tym dniu Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy od 11.30 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

Kontynuujemy nasze spotkania przygotowujące do czerwcowego dziękczynienia w Bazylice Mariackiej za beatyfikację Michała Giedroycia. W najbliższy piątek o godz. 18.00 siostra Adelajda Sielepin wygłosi w naszym kościele kolejną konferencję przybliżającą postać pokornego zakrystiana z kościoła św. Marka. Podczas Eucharystii o godz. 18. 30 przekażemy relikwie bł. Michała Giedroycia do Wspólnot gdzie czczone są relikwie jego Świętych Przyjaciół: do wspólnoty Ojców Augustianów i Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej, gdzie czczony jest Sługa Boży Izajasz Boner, oraz do Wspólnoty Kanoników Regularnych Laterańskich i Parafii Bożego Ciała, gdzie czczony jest św. Stanisław Kazimierczyk. Eucharystii przewodniczył będzie o. Marek Donaj OSA ze wspólnoty Ojców Augustianów. Homilię wygłosi ks. Andrzej Wójcik. Na zakończenie przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami bł. Michała Giedroycia i przez jego wstawiennictwo będziemy prosić o potrzebne dla nas łaski. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień w niedzielę kwestować będą przed naszym kościołem wolontariusze na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Akcja pod hasłem “Pola Nadziei” odbywa się już po raz dwudziesty drugi, a honorowym patronatem objął ją arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Hospicjum św. Łazarza służy osobom ciężko chorym, przede wszystkim na nowotwory, oraz ich rodzinom w czasie sprawowania opieki nad chorymi oraz po ich śmierci.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń