28kwiecień2019

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

W poniedziałek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

We wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które celebrować będziemy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 12. 30 za wyjątkiem czwartków, kiedy majówka będzie odprawiana w ramach adoracji przed Mszą św. W dni z porządkiem niedzielnym Mszy świętych nabożeństwo majowe będzie celebrowane po Eucharystii o godz. 11. 30.

W czwartek wspominamy w liturgii św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
W tym dniu zapraszamy jak co tydzień na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do godz. 12. 20.

W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele celebrować będziemy o godz. 9.00, 10.15, 11.30 i 15.30.

W sobotę obchodzimy święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. Po Mszy św. o godz. 12. 30 uczcimy przed Najświętszym Sakramentem Niepokalane Serce Maryi.

W sobotę przypada 534 rocznica śmierci bł. Michała Giedroycia. W tym dniu w kościele Arka Pana w Nowej Hucie o godz. 18. 00 rektor naszego kościoła ks. Andrzej Wójcik będzie celebrował Eucharystię i wygłosi homilię przybliżającą postać Błogosławionego w ramach przygotowania do uroczystego dziękczynienia za jego beatyfikację, która odbędzie się w dniu 8 czerwca o godz. 11. 00 w Bazylice Mariackiej.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń