8kwiecień2019

V Niedziela Wielkiego Postu

Duszpasterstwa Akademickie Miasta Krakowa zapraszają dzisiaj, w V Niedzielę Wielkiego Postu, na Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Starego Miasta. Rozpocznie się ona o godz. 20. 30 w Uniwersyteckim Kościele św. Anny, a zakończy pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej. Przewodniczył jej będzie Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski. Autorem rozważań jest Biskup Janusz Mastalski.

W poniedziałek o godz. 12. 30 będzie sprawowana Eucharystia w intencji dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W poniedziałek 8 kwietnia o godz. 18. 30 Arcybiskup Marek Jędraszewski będzie przewodniczył w naszym kościele Eucharystii w ramach liturgii stacyjnej. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy pod przewodnictwem Pasterza naszej Archidiecezji.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12. 30.
W czwartek podczas Eucharystii o godz. 18. 30 będzie miał miejsce obrzęd przekazania Modlitwy Pańskiej wybranym katechumenom, którzy przygotowują się w naszym Ośrodku Katechumenalnym do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i pierwszej Komunii św. podczas najbliższej Wigilii Paschalnej. Zapraszamy do wspólnej za nich modlitwy.

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

Kontynuujemy nasze spotkania przygotowujące do czerwcowego dziękczynienia w Bazylice Mariackiej za beatyfikację Michała Giedroycia. W najbliższy piątek o godz. 18.00 siostra Adelajda Sielepin wygłosi w naszym kościele kolejną konferencję przybliżającą postać pokornego zakrystiana z kościoła św. Marka. Eucharystii o 18. 30 będzie przewodniczył Gwardian Klasztoru Ojców Bernardynów – O. Jarosław Kania OFM, któremu wręczymy relikwie bł. Michała, aby znalazły się w miejscu kultu jego świętego przyjaciela z XV wieku – św. Szymona z Lipnicy. Homilię wygłosi ks. Andrzej Wójcik. Na zakończenie przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami bł. Michała Giedroycia i przez jego wstawiennictwo będziemy prosić o potrzebne dla nas łaski. Serdecznie zapraszamy.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy w środę na Gorzkie żale; w piątek na Drogę krzyżową. Nabożeństwa celebrujemy o godz. 12. 00.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń