24marzec2019

III Niedziela Wielkiego Postu

W działającym przy naszym kościele Ośrodku Katechumenalnym osoby dorosłe przygotowują się do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Dziś rozpoczynają, poprzez obrzęd tzw. pierwszego skrutynium, ostatni etap formacji przed przyjęciem chrztu. Otoczmy ich szczególnie czasie Wielkiego Postu naszą modlitwą.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się szczególnie o poszanowanie prawa do życia każdego poczętego dziecka.
Arcybiskup Marek Jędraszewski będzie w tym dniu przewodniczył uroczystej Eucharystii w Bazylice Mariackiej o godz. 18.30.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy od 11.30 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W niedzielę za tydzień rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje akademickie. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Stanisław Witkowski. W niedzielę 31 marca Eucharystia z nauką rekolekcyjną rozpocznie się o godz. 19.00. W poniedziałek i wtorek (1 i 2 kwietnia) o godz. 18.30.

Nauki rekolekcyjne będą także głoszone w naszym kościele w IV tygodniu Wielkiego Postu od wtorku 2 kwietnia do czwartku 4 kwietnia podczas Eucharystii o godz. 12. 30. Głosił je będzie ks. Andrzej Wójcik, a ich tematem będzie postać bł. Michała Giedroycia.

Siostry Augustianki zapraszają młodzież klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej wraz z rodzicami do zapoznania się z ofertą edukacyjną Liceum św. Rity w Krakowie, prowadzonego przez ich Zgromadzenie. Szczegóły na plakacie.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy w środę na Gorzkie żale; w piątek na Drogę krzyżową. Nabożeństwa celebrujemy o godz. 12. 00.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń