11marzec2019

I Niedziela Wielkiego Postu

W środę o godz. 12. 00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali. Msza św. o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji ks. Konrada Caputy, misjonarza w Tanzanii.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy od 11.30 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek o godz. 12. 00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej.

Na prośbę Arcybiskupa Ołomuńca Jana Graubnera Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski zgodził się na poprowadzenie procesu kanonizacyjnego Jánosa Esterházyego, wiernego świeckiego i ojca rodziny, który po wielu latach uwięzienia zmarł w komunistycznym więzieniu w Mirovie na Morawach 8 marca 1957 r. Tekst Edyktu rozpoczynającego proces wraz z życiorysem kandydata na ołtarze można odnaleźć w gablocie w przedsionku kościoła. Arcybiskup Marek Jędraszewski zwraca się do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty, pisma i wiadomości dotyczące Sługi Bożego, zarówno pozytywne jak i negatywne, aby zechcieli przekazać je do Kurii Arcybiskupiej w Krakowie do dnia 30 kwietnia 2019 r.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń