3marzec2019

VIII Niedziela Zwykła

Dziś jutro i we wtorek zapraszamy na adorację w ciszy Najświętszego Sakramentu przygotowującą do owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Dziś adorację rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 11. 30, a zakończymy o godz. 15. 20. Jutro i we wtorek adoracja będzie trwać od 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12. 30, a także po Mszy św. do godz. 14. 00.

W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. Znakiem rozpoczęcia tego czasu jest obrzęd posypania głów popiołem, który będzie miał miejsce podczas Eucharystii o godz. 12. 30 i 18.30. W środę popielcową obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W czwartek jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12. 30, która będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

Katechumeni, którzy przygotowują się w naszym kościele do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego będą przeżywać w najbliższy czwartek, podczas Eucharystii o godz. 18. 30, obrzęd wybrania, czyli wpisania imienia. Obrzędowi będzie przewodniczył biskup Janusz Mastalski – kiedyś rektor naszego kościoła – który po raz pierwszy jako biskup będzie celebrował w nim Eucharystię. Prosimy o modlitwę za wszystkich przygotowujących się w naszym Ośrodku Katechumenalnym do przyjęcia sakramentów.

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej, które rozpoczniemy o godz. 12. 00. Będziemy celebrować to nabożeństwo w każdy piątek Wielkiego Postu, natomiast nabożeństwa Gorzkich żali od pierwszego tygodnia Wielkiego Postu w każdą środę również o godz. 12. 00.

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem, a także w intencji dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Kontynuujemy nasze spotkania przygotowujące do czerwcowego dziękczynienia w Bazylice Mariackiej za beatyfikację Michała Giedroycia. W najbliższy piątek o godz. 18.00 siostra Adelajda Sielepin wygłosi w naszym kościele kolejną konferencję przybliżającą postać pokornego zakrystiana z kościoła św. Marka. Eucharystii o 18. 30 będzie przewodniczył Archiprezbiter Bazyliki Mariackiej – ks. Dariusz Raś, któremu wręczymy relikwie bł. Michała, aby znalazły się w miejscu kultu jego świętego przyjaciela z XV wieku – Świętosława Milczącego. Homilię wygłosi ks. Kazimierz Skwierawski. Na zakończenie przyjmiemy błogosławieństwo relikwiami bł. Michała Giedroycia i przez jego wstawiennictwo będziemy prosić o potrzebne dla nas łaski. Serdecznie zapraszamy.

Rekolekcje wielkopostne będziemy w przeżywać w naszym kościele w czwartym tygodniu Wielkiego Postu.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń