3luty2019

IV Niedziela Zwykła

We wtorek przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

W środę wspominamy w liturgii świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o 11.30 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.
W czwartek o 18. 30 zapraszamy na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem, a także w intencji dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Dnia 7 listopada 2018 r. Ojciec Święty Franciszek zatwierdził trwający od wieków kult bł. Michała Giedroycia, zakrystiana z naszego kościoła, i tym samym potwierdził, że jest on błogosławionym Kościoła Katolickiego. Dziękczynne uroczystości archidiecezjalne planowane są na dzień 8 czerwca 2019 r. w Bazylice Mariackiej.
W ramach przygotowań do czerwcowego dziękczynienia całej Archidiecezji pragniemy zaprosić do comiesięcznych spotkań – w każdy drugi piątek miesiąca (od lutego do maja). Eucharystię o godz. 18.30 w kościele św. Marka z błogosławieństwem relikwiami Michała Giedroycia poprzedzi o godz. 18.00 konferencja przybliżająca jego postać i duchowość. Wygłosi ją podczas każdego spotkania s. prof. Adelajda Sielepin CHR, która brała udział w przygotowaniu Positio Causae.
Bł. Michał Giedroyć razem ze swoimi najbliższymi świętymi przyjaciółmi: Janem Kantym, Izajaszem Bonerem, Świętosławem Milczącym, Stanisławem Kazimierczykiem i Szymonem z Lipnicy tworzyli „szczęśliwy wiek Krakowa” (felix saeculum Cracoviae). Ich przyjaźń i świętość inspiruje nas do tworzenia ewangelicznego środowiska w Krakowie i odnowienia duchowej przyjaźni pomiędzy wspólnotami działającymi w mieście, w którym oni osiągnęli razem świętość.
Pragniemy, aby znakiem tego przesłania Świętych było przekazanie relikwii bł. Michała Giedroycia do miejsc kultu jego świętych przyjaciół. Chcemy to uczynić podczas kolejnych, drugopiątkowych spotkań w kościele św. Marka.
W najbliższy piątek przekażemy relikwie do Kolegiaty św. Anny, gdzie znajduje się grób św. Jana Kantego. Eucharystii o godz. 18. 30 przewodniczył będzie ks. prof. Tadeusz Panuś, proboszcz parafii św. Anny, a homilię wygłosi ks. Kazimierz Skwierawski. Po Mszy św. będzie można zapoznać się w naszym kościele z miejscami szczególnie związanymi z bł. Michałowi Giedroyciem.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń