28styczeń2019

III Niedziela Zwykła

W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

W czwartek jak co tydzień, zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy obrzęd przyjęcia kolejnych osób do katechumenatu.

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji dobrodziejów naszego kościoła. Po niej uczcimy przed Najświętszym Sakramentem Najświętsze Serce Jezusa.

W sobotę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego, w którym szczególnie dziękujemy i modlimy się za osoby poświęcone Bogu poprzez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. W naszym kościele szczególnie pamiętamy o Siostrach Służebniczkach i Siostrach Jadwiżankach życząc im radości w całkowitym oddaniu się Chrystusowi.

W sobotę po Mszy św. o godz. 12. 30. uczcimy przed Najświętszym Sakramentem Niepokalane Serce Maryi.

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na „Dialogi z Arcybiskupem” czyli cykl spotkań z wiernymi w różnych świątyniach Krakowa. Tematykę dialogów na rok 2019 zaproponowali duszpasterze akademiccy. Pierwsze tegoroczne spotkanie zatytułowane: „Modlę się i nic. Czy Bóg śpi?” odbędzie się 31 stycznia (czwartek) o godz. 20.15 w Kolegiacie św. Anny. Tematy, miejsca i daty tegorocznych „Dialogów z Arcybiskupem” można odnaleźć na plakacie i na stronie internetowej dialogi.pl

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń