18grudzień2018

III Niedziela Adwentu (Gadete)

W poniedziałek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji zmarłych dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do 12. 20.
W czwartek zapraszamy także o 18.30 na Mszę św. i katechezę w ramach przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek po Mszy św. o godz. 12. 30 modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem koronką do Bożego Miłosierdzia.

W naszej archidiecezji organizowana jest akcja „Gość w dom Bóg w dom”, która zaprasza do wspólnego przeżycia Wigilii Świąt Bożego Narodzenia wraz z osobami, które nie mają z kim jej spędzić. Na stronie internetowej sdu.malopolska.pl w zakładce „Gość w dom, Bóg w dom” można pobrać formularz zaproszenia, które, po wpisaniu swojego adresu, można wręczyć wybranej osobie, którą chcemy zaprosić.

Dzisiaj w naszym kościele jest przeprowadzana zbiórka organizowana przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Ofiary dla potrzebujących katolików mieszkających na terytorium byłego Związku Radzieckiego można składać do koszyków umieszczonych na bocznych ołtarzach.

Opłatki i świece wigilijne są do nabycia w zakrystii. Dochód ze sprzedaży świec w całości przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń