9grudzień2018

II Niedziela Adwentu

Adwentowe Rekolekcje Akademickie poprowadzi w naszym kościele ks. Damian Wąsek od dzisiejszej niedzieli do najbliższego wtorku. Ich temat to: „Przygotujcie drogę Panu: projekt/budowa/prace remontowe”. Dzisiaj Msza św. z nauką rekolekcyjną rozpocznie się o godz. 19.00. W poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie.

Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w naszym kościele również w dniach od najbliższego wtorku do czwartku w ramach celebracji Eucharystii o godz. 12. 30. Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Andrzej Wójcik.
Sakrament namaszczenia chorych zostanie udzielony w piątek 14 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12. 30.

W środę Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji ks. Konrada Caputy, misjonarza w Tanazanii.

W czwartek wspominamy w liturgii św. Łucję, dziewicę i męczennicę
W tym dniu, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do 12. 20.
Jak co tydzień zapraszamy we czwartek o 18.30 na Mszę św. i katechezę w ramach przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W piątek przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana. W tym dniu Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

W poniedziałek 10 grudnia o godz. 19.00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się charytatywny koncert organizowany przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich. Dochód z koncertu zostanie przekazany na organizację Maltańskich Letnich Obozów dla Osób Niepełnosprawnych oraz Opłatka Maltańskiego. W programie koncertu Msza F-Dur Księcia Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego. Szczegóły na plakacie.

Opłatki i świece wigilijne są do nabycia w zakrystii. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Za tydzień w niedzielę na Rynku Krakowskim odbędzie się Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących. Zaprasza na nią jej organizator – Jan Kościuszko oraz Arcybractwo Miłosierdzia. Zarówno darczyńców jak i potrzebujących pobłogosławi na Rynku Krakowskim abp Marek Jędraszewski.

Za tydzień w niedzielę będzie miała miejsce w naszym kościele zbiórka organizowana przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzi przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń