2grudzień2018

I Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczynamy Adwent. Roraty celebrować będziemy w naszym kościele w dni powszednie o godz. 12. 30, a także, od poniedziałku do piątku, o godz. 6.30 rano.

W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do 12. 20.
W czwartek podczas Eucharystii o godz. 18. 30 przeżywać będziemy obrzęd przyjęcia do katechumenatu osób dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu chrztu. Celebracji będzie przewodniczył bp Damian Muskus. Prosimy o modlitwę w intencji tych, którzy pragną wejść do wspólnoty Kościoła oraz w intencji wszystkich, którzy im na tej drodze towarzyszą.

W piątek wspominamy w liturgii św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji dobrodziejów naszego kościoła, a także w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.
Po Mszy św. uczcimy przed Najświętszym Sakramentem Najświętsze Serce Jezusa.

W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to patronalna uroczystość Sióstr Służebniczek Dębickich, które posługują w naszym kościele oraz w pobliskim Domu Księży. Dziękując za ich ofiarność życzymy nowych powołań do Zgromadzenia oraz potrzebnych Bożych łask w realizacji charyzmatu. W intencji Sióstr będzie celebrowana Eucharystia w sobotę o godz. 12. 30.

Adwentowe Rekolekcje Akademickie poprowadzi w naszym kościele ks. Damian Wąsek od niedzieli 9 grudnia do wtorku 11 grudnia. Ich temat to: „Przygotujcie drogę Panu: projekt/budowa/prace remontowe”. W niedzielę Msza św. z nauką rekolekcyjną rozpocznie się o godz. 19.00. W poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie.

Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w naszym kościele również w dniach od 11 do 13 grudnia (wtorek, środa, czwartek) w ramach celebracji Eucharystii o godz. 12. 30. Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Andrzej Wójcik.
Sakrament namaszczenia chorych zostanie udzielony w piątek 14 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12. 30.

Opłatki i świece wigilijne są do nabycia w zakrystii. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń