25listopad2018

XXXIV Niedziela zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Dzisiejsza uroczystość
jest patronalnym świętem niektórych wspólnot założonych przez byłego wieloletniego rektora naszego kościoła, zmarłego przed rokiem biskupa Wacława Świerzawskiego. Są to m. in: Zgromadzenie Sióstr Jadwiżanek Wawelskich mających przy naszym kościele swój dom macierzysty oraz działające przy naszym kościele Bractwo św. Zofii.
Wszystkim członkom tych wspólnot dziękujemy za aktywne uczestnictwo w życiu naszego kościoła i życzymy obfitości Bożych łask w realizowaniu swych charyzmatów.

Dziś o godzinie 14.50 siostry Jadwiżanki modlić się będą w naszym kościele nieszporami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dzielenia się radością z faktu, iż wczoraj na Wawelu dwie z nich złożyły swoje śluby wieczyste.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12. 30. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego

W piątek obchodzimy święto św. Andrzeja, Apostoła.

W sobotę po Mszy św. o godz. 12. 30 uczcimy przed Najświętszym Sakramentem Niepokalane Serce Maryi.

W najbliższą sobotę 1 grudnia w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Na Wzgórzach Krzesławickich o godz. 16.15 jest organizowany Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Poprowadzi go o. Jacek Siepsiak TJ.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Roraty celebrować będziemy w naszym kościele w dni powszednie o godz. 12. 30.
W okresie adwentu zapraszamy także na Mszę św. roratnią od poniedziałku do piątku o godz. 6.30.

Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w naszym kościele w drugim tygodniu adwentu od wtorku do czwartku 11, 12 i 13 grudnia w ramach celebracji Eucharystii o godz. 12. 30. Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Andrzej Wójcik.
Sakrament namaszczenia chorych zostanie udzielony w piątek 14 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12. 30.

Na adwentowe rekolekcje akademickie zapraszamy w dniach 9, 10 i 11 grudnia (od niedzieli do wtorku). Nauki rekolekcyjne podczas Mszy świętych wieczornych będzie głosił ks. Damian Wąsek.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń