19październik2018

XXVIII Niedziela zwykła

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

We wtorek wspominamy w liturgii św. Jadwigę Śląską.

We środę przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W czwartek obchodzimy święto św. Łukasza, ewangelisty.
W tym dniu, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30.
W czwartek zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

W sobotę obchodzimy uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

Zbliża się miesiąc listopad, w którym szczególnie będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. W zakrystii można składać ich zapisane imiona, które w ramach wypominków będziemy przedstawiać Bogu we wspólnej modlitwie.

Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski serdecznie zaprasza na uroczystości dziękczynne 40. Rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. 16 października o godz. 16.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II będzie celebrowana Eucharystia pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Arcybiskupa Salvatore Pennacchio z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych. Homilię wygłosi Kardynał Stanisław Dziwisz. Przed Mszą św. o godz. 15.30 będzie miało miejsce otwarcie wystawy poświęconej pontyfikatowi Jana Pawła II. O godz. 20.00 w tzw. Oknie Papieskim przy ul. Franciszkańskiej zostanie odsłonięta mozaika z wizerunkiem św. Jana Pawła II. O godz. 20. 30 na płycie Rynku Głównego odbędzie się koncert artystów scen polskich pt. Ojcze Święty Dziękujemy. Szczegóły obchodów w dniach od 16 do 19 października można odnaleźć na stronie internetowej archidiecezji krakowskiej.

Przeżywamy dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. W całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Zebrane ofiary zostaną przekazane Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która obecnie pomaga prawie 2000 uczniom i studentom. W naszym kościele ofiary można składać do koszyków umieszczonych na bocznych ołtarzach.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń