13sierpień2018

XIX Niedziela zwykła

W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

We wtorek wspominamy w liturgii św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika.

W środę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to patronalna uroczystość Parafii Mariackiej, na terenie której znajduje się nasz kościół. W Bazylice Mariackiej uroczystej Eucharystii o godz. 18.30. przewodniczył będzie Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski.
W tym dniu Msze święte będą celebrowane w naszym kościele w wakacyjnym porządku niedzielnym.

W dniu 15 sierpnia o godz. 20.00 w naszym kościele odbędzie się uroczysty koncert w ramach Nocy Kościołów Cracovia Sacra. W obecności kompozytora Sławomira Czarneckiego wykonane zostaną Nieszpory Vesperae in exaltatione Sanctae Crucis. Wykonawcami będą: Soliści, Chór Kantorei Sankt Barbara i orkiestra L’Estate Armonico. Całość poprowadzi nasz organista pan prof. Wiesław Delimat.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Eucharystii o godz. 12. 30.

W piątek obchodzimy święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej, którego relikwie znajdują się w Bazylice Ojców Dominikanów.
W naszym kościele Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji zmarłych dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Po Mszy świętej przed Najświętszym Sakramentem będzie się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń