13sierpień2018

XVIII Niedziela zwykła

W poniedziałek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

We wtorek wspominamy w liturgii bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, które pracują w naszym kościele i w znajdującym się obok niego Domu Księży. Dziękując Siostrom Służebniczkom za ich oddaną posługę pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwie w intencji powołań do Zgromadzenia oraz potrzebnych dla niego łask.
Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Edmunda oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

W środę przypada wspomnienie św. Dominika, kapłana.
W tym dniu Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W czwartek obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
W tym dniu, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Eucharystii o godz. 12. 30.

W piątek przypada święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
W tym dniu Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

W sobotę wspominamy w liturgii św. Klarę, dziewicę.

W dniu 15 sierpnia o godz. 20.00 w naszym kościele odbędzie się uroczysty koncert w ramach Nocy Kościołów Cracovia Sacra. W obecności kompozytora Sławomira Czarneckiego wykonane zostaną Nieszpory Vesperae in exaltatione Sanctae Crucis. Wykonawcami będą: Soliści, Chór Kantorei Sankt Barbara i orkiestra L’Estate Armonico. Całość poprowadzi nasz organista pan prof. Wiesław Delimat.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń