23lipiec2018

XVI Niedziela zwykła

W poniedziałek obchodzimy święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

We wtorek wspominamy św. Kingę, dziewicę.

W środę przypada święto św. Jakuba, Apostoła.

W czwartek wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
W czwartek zapraszamy, jak co tydzień, na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11.30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12. 30.

W ramach obchodów 50-lecia ogłoszenia encykliki Humanae Vitae bł. Pawła VI, Wydział Rodzinny Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie organizuje 25 lipca (środa) w godz. 17.00 – 20.00 Piknik Rodzinny pod Oknem Papieskim. Będzie on okazją do wspólnej zabawy. Imprezę poprowadzi profesjonalny wodzirej. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci. Przewidziany jest również konkurs dla rodzin z cennymi nagrodami. W celu wzięcia udziału w konkursie wymagana jest bezpłatna rejestracja. Szczegóły w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin w budynku Krakowskiej Kurii przy ul. Franciszkańskiej 3.

W drugi weekend września (7-9 września) organizowane są już po raz jedenasty rekolekcje liturgiczne Misterium fascinans. Katechezy i prelekcje będą poświęcone tematowi: „Modlić się liturgią. Mistagogia Eucharystii i Liturgii godzin”. Będą starać się odnaleźć odpowiedź na pytanie, jak modlić się liturgią, a nie tylko podczas liturgii. Szczegóły dotyczące zapisów na plakacie.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń