4czerwiec2017

Zesłanie Ducha Świętego

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

 W środę Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

 W środę podczas Eucharystii o godz. 18. 30 biskup Grzegorz Ryś udzieli sakramentu bierzmowania tym dorosłym, którzy przygotowywali się do jego przyjęcia w naszym Ośrodku Katechumenalnym. Prosimy o modlitwę o owocne przyjęcie przez nich darów Ducha Świętego.

 W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i wiecznego kapłana.

Jest to także dzień wspomnienia św. Jadwigi Królowej, patronki sióstr Jadwiżanek, które przy naszym kościele mają swój dom macierzysty. Pamiętajmy o Siostrach w naszej modlitwie.

Św. Jadwiga jest także patronką Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Podczas czwartkowej Eucharystii o godz. 12. 30 będziemy się modlić w intencji dobrodziejów naszej Uczelni.

W czwartek jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12. 30.

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem

W sobotę wspominamy w liturgii bł. Bogumiła, biskupa.

Za tydzień w niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń