28maj2017

Wniebowstąpienie Pańskie

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.

W środę obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek przypada wspomnienie św. Justyna, męczennika.

W tym dniu, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12.30. Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.

W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa. Będziemy je celebrować w dni powszednie po Mszy św. o godz. 12. 30 za wyjątkiem czwartków, kiedy odprawimy je w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. o godz. 12. 30. W niedziele celebrować je będziemy po Eucharystii o godz. 11. 30.

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji dobrodziejów naszego kościoła.

W najbliższy piątek o godzinie 19. 30 odbędzie się w naszym kościele koncert muzyki sakralnej. W programie: Msza gregoriańska Orbis factor          w wykonaniu chóru chłopięcego Pueri Cantores Sancti Joseph oraz Msza Kreolska Ariela Ramireza w wykonaniu solistów, chóru mieszanego studentów Akademii Muzycznej oraz zespołu instrumentalnego. Koncert ten będzie egzaminem dyplomowym pani Agaty Wikalińskiej – studentki dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej w Krakowie.

W sobotę przypada wspomnienie świętych męczenników: Karola Lwangi    i Towarzyszy.

W sobotę, w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy na wspólne czuwanie modlitewne. Rozpoczęcie o 16.30, zakończenie ok. 21.00. Eucharystia o 18.30. Szczegółowy program czuwania na plakatach.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń