7maj2017

IV Niedziela Wielkanocna

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

W poniedziałek obchodzimy uroczystość świętego Stanisława, biskupa      i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

Jest to także dzień patrona ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Pamiętajmy o nim szczególnie w tym dniu w modlitwie.

 W poniedziałek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W środę Msza św. o godz. 12. 30 będzie sprawowana w intencji               ks. Konrada Caputy, misjonarza w Tanzanii.

 W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12.30.

Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.

W piątek Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

W sobotę wspominamy w liturgii Najświętszą Maryję Pannę z Fatimy. Jest to dzień setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

Za tydzień w niedzielę o Msza święta o godz. 11.30 będzie celebrowana w intencji biskupa Wacława Świerzawskiego z okazji jego 90-tych urodzin.

Dziś przed naszym kościołem kwestują wolontariusze na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Akcja pod hasłem “Pola Nadziei” odbywa się już po raz dwudziesty, a honorowym patronatem objął ją arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Hospicjum św. Łazarza służy osobom ciężko chorym, przede wszystkim na nowotwory, oraz ich rodzinom w czasie sprawowania opieki nad chorymi oraz po ich śmierci.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń