30kwiecień2017

III Niedziela Wielkanocna

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które celebrować będziemy     w dni powszednie po Mszy św. o godz. 12. 30 za wyjątkiem czwartków, kiedy majówka będzie odprawiana w ramach adoracji przed Mszą św. W dni z porządkiem niedzielnym Mszy świętych nabożeństwo majowe będzie celebrowane po Eucharystii o godz. 11. 30.

W środę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele celebrować będziemy o godz. 9.00, 10.15, 11.30 i 15.30.

 W czwartek obchodzimy święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa.

Czwartek 4 maja jest także dniem 532 rocznicy śmierci bł. Michała Giedroycia, który w naszym kościele posługiwał i tutaj umarł. Przed Mszą świętą o godz. 12. 30, a także po Mszy św. o godz. 18.30, modlić się będziemy do niego za wszystkich, którzy w naszym kościele pragną spotkać się z Bogiem.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11. 30 do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 12.30.

Zapraszamy także o godz. 18.30 na cotygodniowe spotkanie przygotowujące dorosłych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.

W piątek przypada wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

W tym dniu Eucharystia o godz. 12. 30 będzie celebrowana w intencji dobrodziejów naszego kościoła.

Parafia Mariacka będzie w najbliższym tygodniu przeżywać swoją wizytację kanoniczną. W najbliższy piątek o godz. 18.30 biskup Grzegorz Ryś będzie w naszym kościele przewodniczył celebracji Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W sobotę obchodzimy Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

Za tydzień w niedzielę Eucharystia o godz. 9.00 będzie celebrowana w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem.

Za tydzień w niedzielę kwestować będą przed naszym kościołem wolontariusze na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Akcja pod hasłem “Pola Nadziei” odbywa się już po raz dwudziesty, a honorowym patronatem objął ją arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Hospicjum św. Łazarza służy osobom ciężko chorym, przede wszystkim na nowotwory, oraz ich rodzinom w czasie sprawowania opieki nad chorymi oraz po ich śmierci.

Polecamy

Ośrodek Katechumenalny

Z przeszłości

Historia
Markowie
Rektorzy kościoła
Archiwum kościoła

Przeglądaj archiwum ogłoszeń